تبلیغات
هواداران بانو شعله رزمجو - سوتی های مجریان سیما!

سوتی های مجریان سیما!

شنبه 10 اسفند 1392 01:32 ب.ظ

نویسنده : مدیر
ارسال شده در: متفرقه ،

این روزها توزیع ، پخش و دیدن بسیاری از سوتی ها و گاف های مجریان صدا و سیما به صورت کلیپ های متنوع، از طریق بولوتوث و یا سایت های تفریحی ، اوقات فراغت بسیاری از افراد را پر کرده است، به راستی چرا چنین اشتباهاتی از سوی مجریان رخ می دهد؟ و چگونه می توان یک مجری خوب و توانمند بود؟شاید بخش زیادی از اشتباهات آنها به رعابت نکردن دستور زبان بر می گردد. یک مجری هرچه اطلاعات عمومی کلاسیک و معلومات به روز تری داشته باشد, هم در اجراهایش پایگاه داده ای وسیع تری برای به کارگیری در اختیار دارد و هم با اتکا به این پشتوانه معنوی اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورد.

پس سعی کنید تا می توانید مطالعه کنید و در گفتار روزمره خود نیز از بیان رسمی که قصد اجرای آن را جلوی دوربین دارید استفاده کنید. این مسئله را هم از یاد نبرید که حتی مجریان برنامه های اکتیو هم در زمان هایی بیشتر به چشم می آیند که نکاتی متفکرانه را بیان می کنند و شلوغ کردن های پیاپی و بی محتوا تنها شخصیتی سبک و تاریخ مصرف دار را ایجاد می کند.

خونسرد بودن و لبخند زدن و متانت و آرامش هم از ویژگی های یک مجری خوب است چون علاوه بر استفاده از حداکثر توانایی های خود در سایه تمرکز و خونسردی می تواند بدون هیچ دغدغه ای به اجرای برنامه بپردازد و حتی گاف ها و سوتی های خود را نیز با یک لبخند که به احترام مخاطب انجام می شود پوشش دهد.

تا می توانید به طرف برنامه هایی که با سلیقه شما جور نیستند نروید. وقتی شما در پشت صحنه چیزی می گویید و جلوی دوربین نقطه مقابل آن را, در اصل دروغ گفته اید. و خودتان بهتر از هرکس آن را می دانید و نتیجتا رفتار و گفتار شما تصنعی می شود.

آمادگی شنیدن و اجرای دستورات فنی عوامل (کارگردان, صدابردار, تصویربردار و ... را داشته باشید تا با اولین دستور و انتقاد عوامل تمرکزتان را از دست ندهید.

سعی نکنید ادای کسی را در بیاورید چون نه خودتان می شوید و نه او. صدای تودماغی اولین ایراد افراد مقلد هست که به سختی قابل رفع می باشد.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شعله رزمجو ، گوینده خبر 22:30 ، رزمجو ، اخبار 22:30 ، گفتگو ویژه خبری ، مریم صادق زاده ، زهرا رکوعی ،
آخرین ویرایش: شنبه 10 اسفند 1392 01:35 ب.ظ